Hea X-tee liige

X-Road v7.1.0 ja 6.26.3 on RIA live repositooriumis saadaval. 

Olulisemad muudatused, mis tulid v7.1.0-ga:

  • lubatud REST päringu vaikesuurus on tõstetud 10MB pealt 20MB-ni. Vajadusel saab seda käsitsi seadistusparameetri abil suurendada;
  • klasterdatud turvaserveri korral on kasutajaliidesest nüüd selgem, kas tegemist on primaarse või sekundaarsete õlaga;
  • parandatud harvaesinev viga, kus võidi ühte ja sama päringulogi mitmekordselt üle tembeldada;
  • födereeritud turvaserveris ei katke enam mõlema keskkonna päringuvahetus, kui ühe keskkonna keskne konfiguratsioon aegub.

Versioon 6.26.3 sisaldab endas peamiselt teekide uuendusi ning 6.26 versiooni kasutajatel on soovitatud pigem uuendada versioonile 7.0.3 ja sealt edasi uuele 7.1.0 versioonile. Uuendamise juhendi leiate meie abi.ria.ee keskkonnast ja muudatuste kohta saate põhjalikumalt lugeda NIISi teadmusbaasis.

NB! X-tee määrusest tuleneb X-tee liikmetel kohustus turvaserverid uuendada hiljemalt 2 kuud peale RIA poolt uue versiooni avalikustamist. Sellest tulenevalt on tähtaeg uuenduste teostamiseks 26.09.

Novembrist ei saa X-Road V6 enam turvauuendusi.

Novembris avalikustatakse X-Road tarkvara 7.2.0. Kuna turvauuendusi saavad kõige uuem ja kaks kõige viimast versiooni, siis sellest hetkest ei ole uuenduste nimekirjas enam ühtegi V6 versiooni. Alates 7.2.0 avalikustamisest saavad turvauuendusi versioonid: 7.2.0, 7.1.0 ja 7.0.0.

Turvaserverid, mis kasutavad peale versiooni 7.2.0 avalikustamist veel V6 versiooni, võidakse X-teelt eemaldada. Soovitame tungivalt vana V6 tarkvaraga turvaserverite kasutajatel enda turvaserverid aegsasti ära uuendada, et ei tekiks ajalist survet viimasel hetkel uuendamisega ega turvaserveri eemaldamise riski.

X-Road Community Event toimub 23.09.2022.

Tänavune X-Road Community Event toimub üle veebi ning hetkel on võimalik ennast registreerida esitlejana. Kui soovite esitleda enda kogemusi või tegemisi X-Road tehnoloogiaga, siis saate ennast registreerida siin.

Kuulajana registreerimine avatakse hiljem ning saadame selle kohta eraldi teavituse.

Edaspidi haldab x-road.eu keskkonda NIIS.

Eelmine nädal teostati x-road.eu domeeni üleandmine NIISile. Vahetus toimus veatult ning otsest mõju X-tee liikmete andmevahetusele see muudatus ei avaldanud.

Juhul kui Teie infosüsteemid pöörduvad otse x-road.eu domeenil pakutud xsd failide poole, siis jätkuvalt soovitame väliste sõltuvuste vähendamiseks enda rakendustele ise need vajalikud xsd failid kättesaadavaks teha.

X-Road tarkvara arenduspiletid on nüüd avalikult nähtavad.

NIIS on enda Jira keskkonna muutnud avalikult ligipääsetavaks. See tähendab, et enam ei pea omama NIISi Jira keskkonna kasutajat, et näha X-Road Development projekti pileteid. Kui soovite otsida mõnda planeeritud funktsionaalsust või lihtsalt tutvuda plaanitud ja teostatud arendustöödega, siis leiate ülevaate NIISi Jirast.

Registreeritud kasutaja on siiski vajalik, et raporteerida X-Road tarkvara bugisid ja näha aktiivses sprindis olevaid töid.


Päikselist suve

X-tee tiim

[email protected]