Skip to main content

Volituse lisamine

Uuele asutusele volituse lisamine

Kui olete sisse loginud ning soovite enda asutuse nimel X-teega liituda või selle asutuse informatsiooni X-tee iseteeninduskeskkonnas hallata, aga märkate, et ei leia enda asutust "X-teega liitumine" või "Minuga seotud asutused vaates, siis tuleb teid esmalt volitada selle asutuse esindajaks.

Seda saate teha vajutades "Ei leidnud sobilikku ettevõtet?" viitele:

Sellele viitele vajutades avaneb volituse ülesse laadimise vaade:

Selles vaates saate:

  1. Alla laadida volikirja näidise, mida täites saate volitada soovitud isikut Teie ettevõtet X-tee iseteeninduskeskkonnas esindama.
    NB: Täidetud volikiri peab olema digitaalselt allkirjastatud asutuse esindusõigusliku isiku poolt!

  2. Ülesse laadida täidetud ja digitaalselt allkirjastatud volikirja. See edastab Teie volikirja meile ning me saame selle alusel anda vastavad õigused volitatud isikule.

Kui oleme Teie volikirja kätte saanud ning vajalikud õigused andnud, siis teavitame Teid sellest ning saate juba X-teega liitumisega või muude toimetustega jätkata!

Olemasolevale asutusele uue volituse lisamine

Kui Teie asutus on juba X-teega liitunud ning Teil endal on olemas kehtiv volitus seda asutust X-tee iseteeninduskeskkonnas hallata, aga soovite selleks veel kedagi volitada, siis saate seda teha "Minuga seotud asutused" vaates:

Siin on näha, et meiega on seotud üks (test)asutus. Et saaksime kedagi teist selle asutuse raames volitada peame avama selle asutuse detail vaate, vajutades asutuse nime peale. Selle tulemusena avaneb detailvaade:

Lisaks muule infole (nagu kontaktid, administraatorid) on volitused vaates kirjas meie enda info, sest meid on varasemalt volitatud selle asutuse esindajaks.

Et volitada uut isikut tuleb vajutada "Lisa uus volitus" nuppu. Selle peale avaneb volitamise vaade:

Volituse liikide selgitus:

Esindaja - isikul on õigus teha kõiki toiminguid X-tee iseteenindusportaalis ja volitada uusi isikuid.

Turvaserveri administraator - isikul on õigus läbi X-tee iseteenindusportaali tellida asutusele uusi sertifikaate ja hallata alamsüsteeme.

Volituste tegevused võivad laieneda X-tee iseteeninduskeskkonna arenemise jooksul.

Peale selle ankeedi täitmist ja "Salvestan" nupu vajutamist ongi isikule antud volitus ning sõltuvalt volituse liigist, saab isik jätkata X-tee iseteeninduskeskkonna tegevustega.


Küsimuste korral pöörduge RIA kasutajatoe poole, aadressil: help@ria.ee .

JavaScript errors detected

Please note, these errors can depend on your browser setup.

If this problem persists, please contact our support.