Skip to main content

RIHA-sse sisselogimine ja rolli valik

RIHA-sse sisselogimiseks on veebilehe päise paremas servas nupp, 

millel klõpsamise järel avaneb Riigi autentimisteenuse TARA veebileht, kus saab valida erinevaid võimalusi enda tuvastamiseks ja RIHA-sse sisenemiseks. 

Pärast edukat sisenemist antakse isikutele, kes pole RIHA-s seotud ühegi asutusega, otseviide RIHA abikeskuses olevale RIHA pääsuõiguste haldamise juhendile, mis selgitab järgnevaid vajalikke tegevusi selleks, et RIHA-s kirjeldama hakata.

Kui teiega on seotud üks asutus, siis valitakse automaatselt ka selle asutusega seonduv roll. Kui aga teiega on seotud mitu asutust, avaneb eraldi dialoog esindatava asutuse valikuks.

Asutuse vahetamiseks saab hiljem klõpsata veebilehe päises oma nimel ning seejärel avaneb taas asutuse valiku dialoog.

Kui teiega ei ole veel ühtegi asutust seotud, siis ei oma te õigust uusi infosüsteeme kirjeldada ega olemasolevaid kirjeldusi muuta, küll aga näete te infosüsteemide detailvaates täiendavalt veel infosüsteemiga seotud isikute kontaktandmeid (sisselogimata kasutaja neid ei näe).

Asutuse lisamisest ja kasutajaõiguste saamisest saab lugeda siit.

Kui kasutaja on hoidnud pikalt RIHA veebilehekülge lahti ilma selles toiminguid sooritamata, siis teavitatakse kasutajat 5 minutit enne sessiooni lõppu sessiooni peatsest aegumisest (sessiooni pikkus on 30 minutit).

Kuni sessiooni lõppemiseni on võimalik kasutajal valida, kas ta soovib RIHA kasutamist autenditult jätkata või mitte. Jätkamisel pikendatakse kasutaja sessiooni, loobumisel logitakse kasutaja süsteemist välja.

Kui sessioon on juba lõppenud, siis logitakse kasutaja süsteemist automaatselt välja ning näidatakse ka sellekohast teavitust.

JavaScript errors detected

Please note, these errors can depend on your browser setup.

If this problem persists, please contact our support.